KORONAWIRUS

Zalecenia dla sklepów i informacje dla klientów do pobrania

kliknij tutaj i pobierz

Szanowni Państwo, W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w związku z wydanym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 31 marca 2020 r. poniżej przedstawiamy zalecenia dla branży handlowej. Począwszy od 1 kwietnia 2020 r. w sklepach:

może przebywać maksymalnie do trzech klientów, w przeliczeniu na jedną kasę (liczymy zarówno kasy otwarte jak i zamknięte). Powyższe ograniczenie nie dotyczy personelu sklepu.

w godzinach od 10:00 do 12:00 można wpuszczać do sklepu jedynie klientów, którzy ukończyli 65 lat. Osoby poniżej ww. wieku, które rozpoczęły zakupy przed 10:00 należy poprosić o dokończenie zakupów. W pozostałych godzinach sklep jest dostępny dla wszystkich klientów.

należy udostępnić dla klientów jednorazowe rękawiczki (foliowe) lub płyn do dezynfekcji rąk.

należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy (1-1,5 metra).

należy promować dokonywanie płatności bezgotówkowych w placówkach handlowych.

należy promować regularne i dokładne mycie rąk przez pracowników obiektów handlowych wodą z mydłem lub ich dezynfekcję środkiem na bazie alkoholu (min. 60%).

należy umieścić dozowniki z płynem odkażającym w widocznych miejscach i upewnić się, że dozowniki te są regularnie napełniane.

należy wywiesić w widocznym miejscu informacje, jak skutecznie myć ręce.

należy upowszechniać wśród pracowników wiedzę z zakresu BHP.

należy zwrócić szczególną uwagę na rekomendacje, aby podczas wizyt w placówkach handlowych NIE dotykać dłońmi okolic twarzy zwłaszcza ust, nosa i oczu.

należy przestrzegać higieny kaszlu i oddychania. Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce, używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%).

należy nie obawiać się zwracać uwagi współpracownikowi i klientowi, aby nie kasłał i nie kichał w naszym kierunku ani na produkty spożywcze.

należy zapewnić, aby pomieszczenia handlowe były czyste i higieniczne.

przed sklepem należy zamieścić informację dla klientów oczekujących na wejście do sklepu aby przestrzegali odstępów co najmniej 2,0 (dwa) metry od siebie.

Wróć do poprzedniej strony
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich zainteresowań oraz zapewnienia Ci wygody szybkiego dostępu do naszej strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy kliknij tutaj.